РОЗУМНА ЕНЕРГІЯ ТРАНСКОРДОННОГО СПІВРОБІТНИЦТВА
РОЗУМНА ЕНЕРГІЯ ТРАНСКОРДОННОГО СПІВРОБІТНИЦТВА
РОЗУМНА ЕНЕРГІЯ ТРАНСКОРДОННОГО СПІВРОБІТНИЦТВА
РОЗУМНА ЕНЕРГІЯ ТРАНСКОРДОННОГО СПІВРОБІТНИЦТВА
РОЗУМНА ЕНЕРГІЯ ТРАНСКОРДОННОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

1 грудня в межах проєкту «Розумна енергія транскордонного співробітництва», який виконується у рамках Спільної операційної програми Румунія-Україна 2014–2020 в УжНУ розпочали енергоаудит приміщень. Насамперед енергоаудитори зустрілися зі студентами, щоб ознайомити їх з процедурою та передати досвід, який може стати поштовхом до освоєння професії у сфері енергоаудиту.

Мирослава Лендьел, проректор УжНУ та керівниця проєкту,  зазначила: «Можливо, здобуті знання  наштовхнуть вас на відкриття нової ніші у вашому  професійному зростанні. Дійсно, енергоаудит та енергозбереження є дуже популярними сферами, і на них тільки підвищуватиметься попит. Вартість електроенергії зростає, тому громади будуть зацікавлені витрачати менше коштів на опалення садочків, шкіл, проводитимуть енергоаудит публічних приміщень. Можливо, через кілька років хтось із вас стане фахівцем, який братиме участь у тендерах по енергоаудиту. А для цього ми вже придбали тепловізор, який найближчим часом нам доставлять, і який використовуватиметься для освітніх та практичних потреб нашого університету».

Микола Сташко, технічний директор  компанії «Адамсон», яка є переможцем тендеру на послуги  енергетичного аудиту будівель, консультаційних послуг у галузях  інженерії та будівництва для УжНУ розповів  детальніше про специфіку компанії, принципи роботи, прилади, які  використовуються для енергоаудиту, умови співпраці компанії зі  студентами та багато іншого.

Отож, разом з Миколою Сташком, а також з представниками команди проєкту УжНУ Анатолієм Гичкою та Валентином Іваницьким, студенти перейшли до практичної частини – проведення енергоаудиту у приміщеннях УжНУ, обстежили будівлі  для визначення поточного стану інженерних мереж освітлення, вентиляції, описали стан будівлі з кожної характеристики, а також провели  виміри тепловтрат та зібрали вихідну інформацію для подальших  енергетичних розрахунків.

«Головне завдання цього аудиту – встановити основні шляхи тепловтрати у будівлях вишу і розробити методи, які дозволять ці енергетичні витоки мінімізувати, звести їх до показників, що задекларовані в нормативних актах. У нас є механізм, що дозволяє визначити середню кількість втрат. Тоді зможемо оцінити, чи вони з огляду на площу та об’єм приміщень відповідать нормам, чи ні», – підсумовує результати зустрічей і вимірювань професор, завідувач кафедри приладобудування ІТФу, відповідальний за наукову роботу зі студентами у рамках проєкту Валентин Іваницький.

CAT 2709

Uzhnu logo ЕМБЛЕМА small (ukr)

Даний вебсайт представлений за підтримки Європейського Союзу. За зміст несе власну відповідальність Ужгородський національний університет, і він ні в якому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління  Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020.