РОЗУМНА ЕНЕРГІЯ ТРАНСКОРДОННОГО СПІВРОБІТНИЦТВА
РОЗУМНА ЕНЕРГІЯ ТРАНСКОРДОННОГО СПІВРОБІТНИЦТВА
РОЗУМНА ЕНЕРГІЯ ТРАНСКОРДОННОГО СПІВРОБІТНИЦТВА
РОЗУМНА ЕНЕРГІЯ ТРАНСКОРДОННОГО СПІВРОБІТНИЦТВА
РОЗУМНА ЕНЕРГІЯ ТРАНСКОРДОННОГО СПІВРОБІТНИЦТВА


У четвер, 9 грудня, у залі Вченої ради УжНУ відбувся заключний міжнародний семінар «Енергоефективність та енергоаудит», організований в рамках проєкту CBCSmartEnergy (2SOFT/1.2/52) «Розумна енергія транскордонного співробітництва». Партнерами УжНУ є Університет Штефана Чел Маре в Сучаві та Міжнародна асоціаціїя інституцій регіонального розвитку.

з Румунії1

Над проєктом «Розумна енергія транскордонного співробітництва» Ужгородський національний університет працював з березня 2020 року. Метою проєкту є підвищення рівня використання нових технологій та інновацій у галузі відновлювальної енергії, що забезпечуються сприянням та підтримкою досліджень й інновацій у сталий спосіб у прикордонних регіонах України та Румунії і створення потужної платформи для спільних науково-дослідних заходів, досліджень у галузі відновлювальної енергії та ефективності використання ресурсів.

з Румунії2

   Відкрила семінар менеджерка проєкту, проректорка Ужгородського національного університету, проф. Мирослава Лендьел: «Сьогодні ми маємо чудову нагоду зібратись на заключному семінарі проєкту «Розумна енергія транскордонного співробітництва». Я рада вітати всіх наших гостей, які знаходяться з нами у залі, а також присутні онлайн – партнерів, викладачів та студентів. Надіємось, що сьогодні усі, незважаючи на відстань, отримають насолоду від отриманих результатів проєкту. Його початок випав на період, коли ми вперше почули слово «Covid-19», на початок пандемії. І нам відразу довелося перелаштовуватись на онлай-формат. Проте, це не стало нам на заваді – протягом цього часу ми організували чимало заходів, провели енергоаудит приміщень, а також наші експерти мали можливість ознайомитись із технологіями в Університеті в м. Сучава. Крім того, нашим завданням було підвищити рівень обізнаності населення, громадських організацій та бізнесу у сфері енергозбереження».

Проєкт «Розумна енергія транскордонного співробітництва» допливає до кінця. Тож Мирослава Лендьел презентувала присутнім результати, яких вдалось досягти:

  • відкрито інноваційні центри та лабораторії SmartEnergy в Україні та Румунії;
  • виконано енергоаудит в університетських будівлях та громадах регіону;
  • розроблені плани заходів з енергозбереження з використанням нових технологій та інноваційних рішень на основі проведеного енергоаудиту;
  • студенти з України та Румунії отримали практичні навички та знання у сфері сучасних енергетичних технологій;
  • започатковано новий навчальний курс з енергоменеджменту в УжНУ;
  • встановлена сучасна енергоекономна система освітлення у будівлях двох факультетів УжНУ;
  • всі будівлі УжНУ оснащені «розумними» лічильниками електроенергії, які через мережу передають свої дані в єдиний диспетчерський пункт для аналізу використання електричної енергії.

    Також з вітальним словом виступив Раду-Думітру Пентюк, координатор проєкту, головний бенефіціар, професор Університету Штефана Чел Маре в Сучаві: «Ми раді вітати наших українських партнерів, а також ми дуже щасливі від того, що виконали таку грандіозну роботу. Ми цінуємо, що з боку УжНУ проявлялись ініціативи та бажання втілити цей проєкт. Ми хочемо підкреслити вагомість його результатів. Основною нашою метою було збільшення використання нових технологій у збереженні енергоресурсів на транскордонних територіях України та Румунії. Чудово, що у рамках проєкту створена інтернет-платформа, яка надасть можливість співпрацювати і надалі.  Також слід зазначити, що ми досягли результатів і в загальноекономічному сенсі. Мова йде про покращення якості життя суспільства, і важливо, що проєкт був міжнародний, і ми спільно віднайшли нові рішення для збереження енергії та інших ресурсів».

з Румунії3

Приєдналась до семінару Наталія Носа, бенефіціар №2, менеджер Міжнародної асоціації інституцій регіонального розвитку: «Надзвичайно радісно бачити команди УжНУ та Університету Штефана Чел Маре в Сучаві разом на завершальному етапі. Незважаючи на всі виклики, ми досягли чудових результатів, передусім завдяки нашому партнерству. Ми змогли навіть навідатись до Університету в м. Сучава, щоб ознайомитись з лабораторіями, здійснити візит до наших громад та підписати угоди про співпрацю. Пишаюсь, що і на міжнародних платформах маю можливість представити результати нашої діяльності».

з Румунії2

Під час заходу прозвучало чимало цікавих доповідей, зокрема, від викладачів Університету Штефана Чел Маре в Сучаві. PhD. Eng. Думітру Чернушка представив доповідь «Заходи з енергоефективності для житлового сектору», а PhD. Eng. Євген Гопулеле доповідь: «Підвищення енергоефективності в плавально-фізіотерапевтичному комплексі Університету Штефана чел Маре за допомогою когенераційної електростанції».

Професор Валентин Іваницький, координатор науково-дослідної діяльності проєкту «Розумна енергія транскордонного співробітництва», який активно працював зі студентами УжНУ, розповів про «Інформаційну складову формування у студентів практичних принципів збереження енергії». А також анонсував відкриття нової спеціальності в Ужгородському національному університеті - «електроенергетика та енергетичний менеджмент», про яку детальніше у своїй доповіді розповіли Тарас Заяць, завідувач кафедри електронних систем УжНУ та Михайло Рябощук, доцент кафедри приладобудування УжНУ, гарант освітньої програми.

Поділитися своїм досвідом участі в проєкті мали нагоду і самі студенти. Андрій Діус та Віталій Васюта, студенти спеціальності «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» інженерно-технічного факультету, підготували доповідь «Проведення енергоаудиту будівель університету та аналіз його результатів».

Також з доповідями виступили Анатолій Гичка, головний енергетик УжНУ, член команди проєкту: «Роль інтелектуальних систем обліку електроенергії в підвищенні енергоефективності підприємств» та Олег Лукша, Громадська організація «Агенція місцевого розвитку та інформаційних ресурсів «ЄВРОПОЛІС»: «Роль територіальних громад у глобальних задач енергетичної Стратегії України».

Крім того, на семінар запросили учасників дружнього проєкту УжНУ NESICA «Нові енергетичні рішення в Карпатському регіоні» – проректора УжНУ Дмитра Сойму, який поділився стратегіями проєкту та Ігоря Чичуру, ст. викладач кафедри приладобудування, який представив доповідь: «Автоматизація та інтелектуальні технології як важливий напрямок енергозбереження».

Ганна Фельцан, Інформаційно-видавничий центр

Uzhnu logo ЕМБЛЕМА small (ukr)

Даний вебсайт представлений за підтримки Європейського Союзу. За зміст несе власну відповідальність Ужгородський національний університет, і він ні в якому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління  Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020.